KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12968119

nr 1296 8119

Gabriel Strandberg

(1885-1966), Sverige

Oljemålningar, 2 st. Landskap. Signerade. Olja på pannå, 32x40 + 38x45 cm

Gabriel Strandberg, svensk målare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 9 december 2019
kl 18:42:29

Gabriel Strandberg

Läs mer om Gabriel Strandberg